Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jakie opony na zimę do hulajnogi elektrycznej?

2023-10-09
Jakie opony na zimę do hulajnogi elektrycznej?

 

Hulajnogi elektryczne stały się popularnym środkiem transportu na całym świecie. Hulajnoga idealnie spisuje się wiosną i latem. Jednak jesienią i zimą jazda może być utrudniona. Panują wtedy trudniejsze warunki pogodowe. W tych porach roku możemy znacznie poprawić nasze bezpieczeństwo jazdy, stosując odpowiednie opony. Sytuacja jest podobna jak w samochodach.

Opony, które dobrze spisywały się latem na suchej nawierzchni, mogą w ogóle nie radzić sobie na mokrej nawierzchni jesienią oraz zimą. Tutaj z pomocą przychodzą opony z terenowym bieżnikiem. Właśnie o nich opowiemy Ci w tym artykule.

 

Czym się kierować i jakie opony zimowe wybrać do hulajnogi?

Podstawowym zadaniem opony zimowej jest poprawa przyczepności na śliskiej i mokrej nawierzchni. Lepsza przyczepność przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo oraz sposób prowadzenia hulajnogi. Za to wszystko odpowiada bieżnik opony. Opony z bieżnikiem terenowym dużo lepiej radzą sobie na jesień lub w zimę niż opony szosowe. W oponach szosowych bieżnik jest praktycznie płaski.

Czym się kierować i jakie opony wybrać do hulajnogi elektrycznej różnicę w bieżnikach opony szosowa i terenowa

Przed zakupem nowej opony warto zwrócić uwagę na bieżnik opony. Jeśli masz zamiar używać hulajnogi jesienią lub zimą, warto wybrać oponę z bieżnikiem terenowym. Bieżnik taki charakteryzuje się wystającymi kostkami. Wysokość kostki to przeważnie około 3-4 milimetry. Dzięki takiemu bieżnikowi opona lepiej odprowadza wodę oraz zapewnia odpowiednią przyczepność podczas jazdy na śniegu i w deszczu.

Opony zimowe do hulajnogi Xiaomi

Dzięki swojej jakości, wydajności i niezawodności hulajnogi elektryczne Xiaomi cieszą się ogromną popularnością. W okresie zimowym warunki na drodze stają się trudniejsze. Wtedy odpowiednie opony stają się kluczowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo i komfort jazdy. Opony zimowe dedykowane hulajnogom Xiaomi są doskonałym rozwiązaniem, które koniecznie trzeba rozważyć.

Na rynku możesz znaleźć opony do hulajnogi Xiaomi Mi Electric Scooter w trzech różnych rozmiarach:

Opony z terenowym bieżnikiem do hulajnogi Xiaomi Mi Electric Scooter opona do xiaomi m365 i xiaomi pro2

Opony zimowe 10x2" do Xiaomi

Opony większe od standardowych, czyli 10x2” to nie tylko większa prędkość maksymalna hulajnogi, ale również poprawa bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy. W przypadku opon z bieżnikiem terenowym jest to idealne połączenie, gdy używasz hulajnogi w chłodne jesienne dni. W przypadku montażu opon w rozmiarze 10x2” niezbędny jest zestaw do konwersji. Zestaw taki podnosi tylny błotnik oraz nóżką parkingową, co pozwoli na bezpieczne użytkowanie hulajnogi z większymi oponami. Kolejny element, o którym warto pamiętać, to odpowiednie dętki. Dedykowane dętki do takich opon, to 10x2” lub 10x2.125”. Ważne jest, że nie powinno się stosować standardowych dętek o rozmiarze 8.5x2”. Dętki te, ze względu na mały rozmiar, mogą pęknąć.

Opony zimowe 9.2x2" do Xiaomi

Opony w rozmiarze 9.2x2” z terenowym bieżnikiem to idealne połączenie cech opon 10x2’’ oraz 8.5x2’’. Świetnie spisują się zimą, a komfort jazdy oraz prędkość maksymalna są  większe w porównaniu do standardowych opon. A co najważniejsze, montaż takich opon nie wymaga żadnych dodatkowych modyfikacji. Nie potrzebujesz zestawu do konwersji, ani większych dętek. Dedykowane dętki do tych opon, to standardowe 8.5x2”.

Opony zimowe 8.5x2" do Xiaomi

Opony w rozmiarze 8.5x2” to standardowy rozmiar opon w hulajnogach Xiaomi Mi Electric Scooter. Montaż takich opon również nie wymaga żadnych dodatkowych modyfikacji hulajnogi. Dokładnie tak samo jak miało to miejsce w przypadku opon 9.2x2”. Opony z terenowym bieżnikiem w standardowym rozmiarze 8.5x2” to idealne rozwiązanie dla osób, którym standardowe opony w hulajnodze w zupełności wystarczają.

Podsumowując, opony zimowe dedykowane hulajnogom elektrycznym Xiaomi to inwestycja, która przyniesie korzyści podczas jazdy w trudnych warunkach zimowych. Dzięki nim będziesz mógł kontynuować swoje codzienne podróże na hulajnodze z pewnością siebie i bezpieczeństwem, niezależnie od pogody na zewnątrz. Pamiętaj tylko o regularnym sprawdzaniu ciśnienia powietrza, aby cieszyć się oponami przez długi czas.

Opony zimowe do hulajnogi Ninebot MAX G30, Motus Scooty 10 i nie tylko

Jeżeli posiadasz hulajnogę Motus Scooty 10, Ninebot MAX G30 lub inną hulajnogę z rozmiarem opony 60/70-6.5 to opony z terenowym bieżnikiem idealnie spiszą się zimą. W naszej ofercie znajdziesz dwie takie opony w powyższym rozmiarze.

Zasada tutaj jest identyczna jak w przypadku opon do hulajnóg marki Xiaomi. Wysoki bieżnik zapewnia lepszą przyczepność oraz odprowadzenie wody spod opony. Dzięki czemu jazda nawet w najtrudniejszych zimowych warunkach staje bardziej bezpieczna. 

Opona 60/70-6.5 z terenowym bieżnikiem do hulajnogi elektrycznej ninebot max g30 motus scooty 10

Opona z terenowym bieżnikiem na zimę w rozmiarze 60/70-6.5 idealnie spisze się w hulajnodze:

 • Motus Scooty 10
 • Motus Scooty 10 2021
 • Motus Scooty 10 2022
 • Motus Scooty 10 PLUS
 • Ninebot MAX G30
 • Frugal Power
 • Funscooter F10 / F10 MAX
Opona na zime z terenowym bieżnikiem w rozmiarze 60/70-6.5

W tym przypadku również należy pamiętać o odpowiednim ciśnieniu powietrza w kole.

Opony zimowe do pozostałych modeli hulajnóg

Opony z terenowym bieżnikiem, które idealnie sprawdzą się zimą, to nie tylko opony do hulajnóg Xiaomi, Ninebot czy Motus. W naszej ofercie możesz znaleźć wiele innych opon z terenowym bieżnikiem do najróżniejszych modeli hulajnóg. Jedną z bardziej popularnych opon terenowych, jest opona w rozmiarze 255x80. Taką oponę można spotkać w wielu modelach hulajnogi. Sprawdź, może taka opona również pasuje do twojej hulajnogi elektrycznej.

Opona 255x80 10x3" z terenowym bieżnikiem do hulajnogi:

 • Kugoo M4 / M4 PRO
 • Techlife X7 / X7s
 • Techlife X8 / X8s
 • Ultron T10 / T103
 • Vsett 10+
 • Zero 10X
 • Motus PRO 10 SPORT
 • Motus PRO 10 SPORT 2021
 • Motus PRO 10 SPORT GT
Opona z terenowym bieżnikiem w rozmiarze 255x80 do hulajnogi elektrycznej

W ofercie sklepu Inoparts możesz znaleźć opony z bieżnikiem terenowym do wielu innych modeli hulajnóg.

Podsumowanie

Jeżeli zamierzasz korzystać z hulajnogi elektrycznej jesienią lub zimą zalecamy pomyśleć o zmianie opon. Opony, które dobrze radziły sobie latem na suchej nawierzchni, zimą mogą w ogóle się nie sprawdzić.

A tak już na zakończenie, jesienna oraz zimowa aura charakteryzuje się tym, że dni stają się coraz krótsze. Wracając z pracy czy szkoły często na zewnątrz już, jest ciemno. W takim wypadku warto również doposażyć się w dodatkowe oświetlenie do hulajnogi i kamizelkę odblaskową. Wszystkie te rzeczy możesz znaleźć w naszej ofercie.

Opony z terenowym bieżnikiem zamontowane w hulajnodze Xiaomi

Polecane

pixel