Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jakie zawieszenie przednie Monorim do hulajnogi Xiaomi?

2023-01-05
Jakie zawieszenie przednie Monorim do hulajnogi Xiaomi?

„Bardzo trzęsie podczas jazdy na twojej hulajnodze. I strasznie czuć krawężniki? A może by tak kupić sobie przednie zawieszenie Monorim? Super pomysł, tylko które zawieszenie wybrać?” – pewnie takie myśli pojawiają się w głowie niejednej osoby planującej kupić przedni amortyzator Monorim.

Wbrew pozorom odpowiedź na te pytania jest bardzo prosta. Poniżej dostaniecie jasny i czytelny opis różnic między różnymi modelami zawieszeń Monorim.

 

Po pierwsze, nieważny jest model hulajnogi Xiaomi, jaki posiadasz. Ich budowa jest bardzo podobna. Amortyzatory Monorim pasują praktycznie do wszystkich obecnych modeli na rynku, tj.: Xiaomi M365, Xiaomi M365 PRO, Xiaomi PRO 2, Xiaomi 1S, Xiaomi Essential, Xiaomi Mi 3 i Xiaomi 4 PRO. Niestety mamy tutaj jeden wyjątek. Zawieszenia nie pasują do hulajnogi Xiaomi 4 Ultra.

W ofercie sklepu Inoparts znajdziesz trzy główne wersje zawieszenia Monorim: 

 • Monorim M0 v4.0
 • Monorim M1 v4.0
 • Monorim ME
Zawieszenie, amortyztor Monorim M0, Monorim M1, Monorim ME do hulajnogi elektrycznej XIAOMI Mi Electric Scooter

Czym się różni wersja v4.0 od wcześniejszych wersji v2.0 i v3.0? [Aktualizacja]

Zawieszenie Monorim v4.0 otrzymało dużo ulepszeń w porównaniu do poprzednich wersji, czyli v2.0 oraz v3.0. Najważniejszą zmianą jest dodanie aluminiowego uchwytu błotnika przedniego tzw. Monorim FS. Dzięki niemu przedni błotnik nie będzie się przesuwał podczas jazdy. Uchwyt jest dostępny w dwóch kolorach: czarnym i czerwonym. Drugim ulepszeniem jest nowa podkładka blokady skrętu. Umożliwia ona montaż zawieszenia w tzw. klonach Xiaomi, czyli hulajnogach innych wzorujących się na modelu Xiaomi.

Aktualizacja

W naszej ofercie pojawiły się amortyzatory Monorim w najnowszej wersji v5.0. Na obecną chwilę powyższa zmiana dotyczy wersji zawieszenia Monorim M0 (o zawieszeniu Monorim M0 przeczytasz w kolejnym akapicie) pozostałe amortyzatory M1 oraz ME dostępne są w wersji v4.0. 

Co zmieniło się w najnowszej wersji v5?

 • Poprawiono górne mocowanie kolumny kierownicy
 • Naniesiono hydrografiki na wahacze pionowe
 • Wzmocniono tuleje montażowe

Amortyzator Monorim M0 v5, dostępny jest w dwóch wariantach: Monorim M0 V5 RED FS oraz Monorim M0 V5 BLACK FS.

Amortyzator przedni Monorim M0 v4.0 – zamknięta sprężyna

Zawieszenie Monorim M0, jest jednym z najpopularniejszych na rynku. Rozpoznać je można po jednolitym zamkniętym amortyzatorze w kolorze czerwonym lub czarnym z logo Monorim na froncie. Amortyzator ze schowaną sprężyną charakteryzuje się cichą pracą. Przy odpowiednim dopasowaniu sprężyny jazda na hulajnodze staje się dużo wygodniejsza  i komfortowa. Przejazd po nierównej drodze lub kostce brukowej nie powoduje nieprzyjemnych drgań na ramie hulajnogi i kolumnie kierownicy.

 

Amortyzator przedni Monorim M0 v4.0 do hulajnogi elektrycznej XIAOMI Mi Electric Scooter

Zamkniętą wewnątrz amortyzatora sprężynę, należy dostosować do wagi użytkownika. W zestawie do wyboru mamy dwie sprężyny. Pierwsza ma kolor żółty. Przeznaczona jest dla użytkownika o wadze od 50 do 100 kg. Druga sprężyna ma kolor niebieski. Jej zakres pracy to między 70 do 120 kg wagi użytkownika. Jeśli ważysz więcej niż 120 kg, to opcjonalnie istnieje możliwość dokupienia sprężyny w kolorze czerwonym. Jej zakres pracy wynosi 70-140kg.

Zalety Monorim M0:

 • Dobór siły tłumienia amortyzatora za pomocą wymiennych sprężyn
 • Zamknięta konstrukcja amortyzatora chroniąca przed zabrudzeniem
 • Cicha praca amortyzatora
 • Dwa kolory amortyzatora
 • Łatwy montaż

Monorim DM0 – podwójna moc sprężyn

W ofercie naszego sklepu można znaleźć rozszerzoną wersję zawieszenia M0. Monorim DM0, czyli Double M0. Posiada ono mechanizm z podwójnym amortyzatorem, który dużo lepiej tłumi drgania od podstawowej wersji M0. Jeżeli posiadasz już amortyzator Monorim M0, a chciałbyś lub chciałabyś posiadać wersje DM0 nie ma potrzeby zakupu nowego zawieszenia. Wystarczy zestaw do konwersji z M0 na DM0, który do zwykłej wersji Monorim M0 dodaje drugi amortyzator.

Amortyzator przedni Monorim DM0 v4.0 do hulajnogi elektrycznej XIAOMI Mi Electric Scooter

W przypadku zawieszeń Monorim M0 warto jeszcze wyróżnić wersję M0-WR. Jest to amortyzator z białymi wahaczami pionowymi. Pasuje idealnie do białych wersji hulajnóg Xiaomi.

Amortyzator przedni Monorim M1 v4.0 – nic do ukrycia

Główną różnicą między wersją M0 a M1 jest otwarty amortyzator. W przypadku Monorim M1 v4.0 nie ma wymiennych sprężyn, ponieważ zastosowana jest jedna sprężyna zewnętrzna. Jej ugięcie można regulować za pomocą nakrętki na górze amortyzatora.

Amortyzator przedni Monorim M1 v4.0 do hulajnogi elektrycznej XIAOMI Mi Electric Scooter

Przy wyborze tego zawieszenia należy pamiętać, że może być odrobinę głośniejsze w porównaniu do wersji M0. Głośniejszą pracę rekompensuje możliwość płynnej regulacji sprężyny. Dzięki temu możemy idealnie dopasować siłę, z jaką pracuje sprężyna. Zalecana waga użytkownika dla amortyzatora Monorim M1 v4.0 wynosi od 80 do 130 kg.

Zalety Monorim M1:

 • Możliwość płynnej regulacji pracy sprężyny
 • Dwa kolory uchwytu błotnika przedniego
 • Łatwy montaż

Amortyzator przedni Monorim ME – komfort i cisza

Monorim ME to najdroższy, a zarazem najlepszy wybór dla użytkownika hulajnogi elektrycznej. To, co najbardziej wyróżnia zawieszenie Monorim ME, jest amortyzator pneumatyczny EXAFORM. Radzi on sobie idealnie na każdej nawierzchni. Siłę, z jaką działa amortyzator, można płynnie regulować za pomocą ciśnienia w amortyzatorze. W przypadku takiego amortyzatora najlepiej wyposażyć się w pompkę z manometrem, która pozwoli sprawdzać i uzupełniać ciśnienie w amortyzatorze.

Amortyzator przedni Monorim ME v4.0 do hulajnogi elektrycznej XIAOMI Mi Electric Scooter

Monorim ME wykonano z lżejszego stopu niż wersje M0 i M1, dzięki czemu całe zawieszenie jest lżejsze o ponad 500 gram. Bardzo pozytywnie przekłada się to na codzienne użytkowanie hulajnogi. Zawieszenie przeznaczone dla użytkowników od 50 do 120 kg.

Zalety Monorim ME:

 • Amortyzator pneumatyczny EXAFORM
 • Bezgłośna praca amortyzatora
 • Płynna regulacja zakresu prac
 • Lżejsza konstrukcja
 • Łatwy montaż

Monorim DME — komfort i cisza do potęgi

Tak jak w przypadku wersji M0, tak i w wersji ME występuje podwójny amortyzator Monorim DME. W przypadku tej wersji zawieszenia otrzymujemy wszystko, co wersji Monorim ME, tylko podwójnie. Jest to najdroższe zawieszenie od Monorim do hulajnogi Xiaomi. Można powiedzieć, że jest to Mercedes wśród zawieszeń Monorim.

Amortyzator przedni Monorim DME v4.0 do hulajnogi elektrycznej XIAOMI Mi Electric Scooter

Podsumowanie

W przypadku każdego z powyższych amortyzatorów uznaliśmy, że montaż nie powinien stanowić dużego problemu. Jednak, jeżeli nie czujesz się na siłach lub nigdy nie miałeś, lub miałaś do czynienia z drobną mechaniką, zleć montaż zawieszenia w profesjonalnym serwisie hulajnóg.

Skoro teraz literki M0, M1 i ME nie stanowią tajemnicy, to można świadomie wybrać najbardziej pasującą wersję zawieszenia Monorim do hulajnogi elektrycznej Xiaomi Mi Electric Scooter. Masz inną hulajnogę? Nie ma problemu. Pamiętaj, że w naszej ofercie znajdziesz również zawieszenia do innych hulajnóg takich jak: Ninebot MAX G30, Ninebot F20, Ninebot F30, Ninebot F40, czy Motus Scooty 10, jak i również wiele innych części zamiennych i akcesoriów do najpopularniejszych modeli hulajnóg.

 

Polecane

pixel