Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Monorim FB-MX0 Konwersja Hamulca Bębnowego na Tarczowy w Ninebot MAX G30

2023-02-02
Monorim FB-MX0 Konwersja Hamulca Bębnowego na Tarczowy w Ninebot MAX G30

Chcesz poprawić hamowanie w swojej hulajnodze? Nic prostszego. Dzięki Monorim FB-MX0 bez problemu dużo szybciej zahamujesz z większej prędkości. Dzięki temu rozwiązaniu będziesz mógł połączyć ogień z wodą, czyli jeździć szybciej, a zarazem bezpieczniej.

Monorim FB-MX0 - co to jest?

Monorim FB-MX0 to zestaw poprawiający hamowanie w hulajnogach. Przeznaczony jest do modeli hulajnóg Ninebot MAX G30 i Motus Scooty 10. Został on stworzony przez Monorim, ponieważ wielu użytkownikom przeszkadzały wady fabrycznego hamulca bębnowego. Nie jest dość mocny i precyzyjny, aby czuć się pewnie podczas hamowania z dużej prędkości.

 

Monorim FB-MX0 Konwersja Hamulca Hulajnogi Ninebot MAX G30 i Motus Scooty 10

Zestaw Monorim FB-MX0 to mocniejszy hamulec tarczowy z dużą tarczą 120 mm. Tworzy zupełnie nową jakość hamowania w porównaniu do montowanych przez producenta hamulców bębnowych.

Od czego w ogóle zacząć

Aby zamontować Monorim FB-MX0, potrzebujemy mieć wcześniej zamontowane inne akcesoria. Są to:

  • zawieszenie przednie Monorim MX0, MX1 lub MXE
  • zacisk hamulca Zoom Xtech HB100

Zestaw można również zamontować z innym zaciskiem hamulca, np. gdy chcesz mieć jeszcze większą tarczę hamulcową. Ważne, aby rozstaw śrub montażowych w zacisku wynosił 75 mm. W przypadku większej tarczy hamulcowej konieczne będzie użycie dodatkowego adaptera do montażu zacisku.

Monorim FB-MX0 Konwersja Hamulca z Amortyzatorem Przednim Monorim MXE do Ninebot MAX G30 i Motus Scooty 10

Wybieramy kolor — czerwony i czarny

W ofercie sklepu Inoparts dostępne są dwie wersje kolorystyczne Monorim FB-MX0: czarny i czerwony. Również dedykowany zacisk Zoom Xtech HB100 znajdziesz w takich kolorach. Dzięki temu w dowolny sposób możesz dobrać kolor zacisku do zestawu i na odwrót.

Monorim FB-MX0 BLACK i Monorim FB-MX0 RED Konwersja Hamulca w Hulajnodze Ninebot MAX G30 i Motus Scooty 10

Co zawiera zestaw?

W zestawie Monorim FB-MX0 znajdziesz:

  1. Adapter hamulca
  2. Tarcza hamulcowa 120 mm
  3. Aluminiowy dystans tarczy hamulca
  4. Linka hamulcowa
  5. Nakrętki na oś koła
  6. Adapter na wahacz pionowy
  7. Tuleje na oś koła
  8. Śruby montażowe
Monorim FB-MX0 Konwersja Hamulca Zestaw do Ninebot MAX G30 i Motus Scooty 10

Mamy nasz zestaw — czas na montaż

Po zakupie produktu z naszej oferty otrzymasz instrukcję montażu w formie materiału wideo. Sam montaż FB-MX0 nie jest trudny. Najważniejsze, aby przed montażem w zawieszeniu zamienić stronami pionowe wahacze. Chodzi o to, żeby uzyskać efekt rozszerzających się wahaczy przy podstawie koła. Dzięki tej modyfikacji zestaw Monorim FB-MX0 bez problemu zmieści się w ramie przedniego amortyzatora.

 

Monorim FB-MX0 Konwersja Hamulca Montaż w Ninebot MAX G30 i Motus Scooty 10

Po zmianie stron wahaczy pionowych stary chwyt hamulca znajdzie się po zewnętrznej stronie zawieszenia. Nie stanowi to problemu podczas jazdy hulajnogą. Może to jednak przeszkadzać niektórym użytkownikom. Uchwytu da się pozbyć, ucinając go. Warto to zrobić, gdy jesteśmy na 100% pewni, że nie wrócimy do pierwotnego rozwiązania z hamulcem bębnowym. Z drugiej strony, kto chciałby zamieniać młodego rumaka na starą szkapę

Jeszcze mocniejsze hamowanie — co można zrobić

Mamy już hamulec z przodu. Jest super!!! Czy może być jeszcze bardziej super? Pewnie. Możemy zamontować drugi hamulec z tyłu. Oryginalnie hulajnoga Ninebot MAX G30 czy Motus Scooty 10 nie posiada takiego hamulca. Jest na to rozwiązanie. Zestaw Monorim MD-MAX pozwoli zamontować hamulec tarczowy z tarczą 120 mm na tylnym kole (silniku). Wersję tą przeznaczono dla hulajnóg bez tylnego zawieszenia MXR1 lub MXRE. Jeśli w swojej hulajnodze posiadasz jedno z wyżej wymienionych tylnych zawieszeń Monorim to też nie ma problemu. Wystarczy kupić zestaw MD-MXR1. Pozwala on zamontować Monorim MD-MAX z tyłu razem z zawieszeniem tylnym od Monorim.

Tak więc w wielkim skrócie ...

Jeżeli uważasz, że fabryczny hamulec w twojej hulajnodze nie jest dość precyzyjny, a siła hamowania nie jest wystarczająca to Monorim FB-MX0 jest idealnym rozwiązaniem. Tarcza 120 mm i zacisk hydrauliczny Zoom Xtech HB100 znacząco poprawia parametry hamowania. Dzięki temu jazda hulajnogą staje się bardziej bezpieczna.

Jeżeli zdecydujesz się na hamulec tarczowy z przodu, warto również rozważyć opcję hamulca tarczowego z tyłu. Poprawi to znacząco bezpieczeństwo i wygodę jazdy. Posiadasz wtedy pełną kontrolę i to Ty decydujesz, czy użyć hamulca przedniego, czy może tylnego.

Szukasz podobnych rozwiązań dla innych modeli hulajnóg elektrycznych? Np. Xiaomi Mi Electric Scooter? Sprawdź naszą szeroką ofertę części i akcesoriów do najpopularniejszych modeli hulajnóg elektrycznych.

Polecane

pixel