Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

TOP 10 Modyfikacji do Hulajnogi Elektrycznej Xiaomi

2023-12-29
TOP 10 Modyfikacji do Hulajnogi Elektrycznej Xiaomi

 

Aura za oknem zaczyna przybierać zimowy charakter. Dla wielu miłośników hulajnóg elektrycznych jest to doskonały moment na wprowadzenie modyfikacji. Niezliczona ilość modyfikacji i usprawnień dostępnych na rynku może jednak przytłoczyć. Dlatego warto skupić się na tych, które zostały już przetestowane przez innych użytkowników i uznane za wypełni skuteczne.

Przedstawimy Ci najlepsze i sprawdzone modyfikacje, które sami przetestowaliśmy. Przed tobą ranking TOP 10 modyfikacji do hulajnogi elektrycznej Xiaomi.

 

Wstęp

Zanim zaczniemy, kilka ważnych uwag. Artykuł dotyczy modyfikacji hulajnogi Xiaomi Mi Electric Scooter. Mowa tutaj o modelach: M365, M365 PRO, PRO 2, 1S oraz Essential. Jednak bardzo często poniższe modyfikacje można zastosować również w hulajnogach innych producentów.

Jeżeli posiadasz inną hulajnogę niż Xiaomi, upewnij się, że dana modyfikacja jest możliwa do wykonania.

Jak oceniamy stopień trudności?

1/5 – Bardzo łatwa modyfikacja do wykonania, którą wykonać można bez dodatkowych narzędzi

2/5 – Modyfikacja wymaga przykręcenia lub użycia prostych narzędzi (śrubokręt, klucz imbusowy itp.)

3/5 – Modyfikacja wymaga dodatkowych narzędzi oraz podstawowych umiejętności manualnych

4/5 – Modyfikacja wymaga ingerencji w hulajnogę (wywiercenie otworu montażowego itp.)

5/5 – Modyfikacja wymaga ingerencji w hulajnogę oraz dodatkowych regulacji po zamontowaniu

 

Pssst … na koniec artykułu mały BONUS! Zdradzimy, które z wymienionych modyfikacji stosujemy na co dzień w swoich hulajnogach i według nas spisują się świetnie w hulajnogach marki Xiaomi.

A teraz zapraszamy do naszego rankingu! ⬇️

 

Naklejki odblaskowe na ramę hulajnogi — Jedź bezpieczniej i wyróżnij się na mieście

Trudność modyfikacji: 1/5

Hulajnogi elektryczne stały się nieodłącznym elementem miejskiego krajobrazu, zapewniając szybki i wygodny środek transportu. Na drodze możemy spotkać wiele hulajnóg, które wyglądają tak samo. Warto poświęcić trochę czasu i sprawić, aby nasza hulajnoga, chociaż odrobinę się wyróżniała. Produkt dzięki, któremu łatwo możemy wyróżnić naszą hulajnogę, to wielokolorowe naklejki odblaskowe. Naklejki takie możemy nakleić na korpus hulajnogi oraz kolumnę kierownicy.

Dodatkowy plus zastosowania naklejek odblaskowych, to poprawa bezpieczeństwa. Dzięki naklejkom stajemy się bardziej widoczni po zmroku dla innych uczestników ruchu. Można śmiało stwierdzić, że naklejki mają podwójne zastosowanie. Pierwszym z nich jest poprawa wyglądu hulajnogi oraz możliwość wyróżnienia się na tle innych hulajnóg, a drugim poprawa naszej widoczności po zmroku.

Naklejki odblaskowe do hulajnogi elektrycznej

W jaki sposób prawidłowo zamontować naklejki odblaskowe?

Naklejki odblaskowe źle naklejone na hulajnogę mogą odpaść po bardzo krótkim czasie. Przez to nasze wysiłki w modyfikację hulajnogi mogą pójść na marne. Warto nawet do takiej prostej modyfikacji się przygotować. Pierwszym ważnym elementem jest przygotowanie powierzchni, na którą będzie naklejana naklejka. Powierzchnie należy oczyścić i odtłuścić. Do odtłuszczenia najlepiej użyć benzyny ekstrakcyjnej. Również warto naklejać naklejki w dwie osoby. Ułatwi nam to proste ułożenie naklejki.


Stosowanie naklejek odblaskowych na hulajnogach elektrycznych to proste oraz niedrogie rozwiązania pozwalające spersonalizować hulajnogę. Modyfikację hulajnogi warto rozpocząć od prostych rzecz, a idealnym rozwiązaniem są naklejki odblaskowe.

Dodatkowe oświetlenie do hulajnogi — Jasna i bezpieczna droga

Trudność modyfikacji: 2/5

Naszym drugim punktem w rankingu jest dodatkowe oświetlenie do hulajnogi. Oświetlenie takie, podobnie jak naklejki odblaskowe, bezpośrednio poprawiają nasze bezpieczeństwo. Z takim oświetleniem jazda po zmroku i w nocy staje się nie tylko bezpieczniejsza, ale również bardziej wygodna. Mocny strumień światła rzucany z lampki powiększa nasze pole widzenia. Dzięki temu nie musimy się martwić, że najedziemy na jakąś większą nierówność lub przeszkodę i zaliczymy upadek.

Dodatkowe oświetlenie do hulajnogi elektrycznej

Dodatkowe oświetlenie z tyłu

Dodatkowe oświetlenie do hulajnogi elektrycznej nie tylko można zamontować z przodu, ale również z tyłu hulajnogi. Co prawda takie oświetlenie nie poprawi nam widoczności, ale poprawi naszą widoczność dla innych uczestników ruchu drogowego. Warto swoją hulajnogę zmodyfikować i o taką funkcjonalność.

Oświetlenie tylne do hulajnogi elektrycznej

Montaż dodatkowego oświetlenia

Montaż takiego oświetlenia jest dość prosty. Zazwyczaj ogranicza się do przykręcenia kilku śrubek. Nie musimy się również martwić podłączaniem zasilania do lampki. Przeważająca część takich lampek ma zewnętrzne źródło zasilania w postaci wymiennych baterii lub akumulatora, który można ładować za pomocą przewodu USB.

Haczyk na torbę lub plecak — Przewoź swoje rzeczy wygodnie

Trudność modyfikacji: 2/5

Bardzo prosta modyfikacja ograniczająca się zaledwie do odkręcenia, a następnie przykręcenia kilku śrubek. Haczyk to bardzo popularna modyfikacja hulajnogi, która również znalazła się w naszym poprzednim rankingu TOP 5 Akcesoriów do Hulajnogi Elektrycznej – zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Wracając do naszego trzeciego punktu rankingu, haczyk przymocowany do kolumny kierownicy pozwala nam zawiesić torbę z zakupami. Dzięki temu podczas jazdy nie musimy odrywać rąk od kierownicy. Trudność montażu takiej modyfikacji jest niewielka. Przeważnie haczyk taki montuje się śrubami od kierownicy lub śrubami dołożonymi przez producenta do haczyka. W naszej ofercie można znaleźć wiele rodzajów takich haczyków. Nawet z podwójnym uchwytem i wielu wariantach kolorystycznych.

Haczyk na torbę lub plecak do hulajnogi elektryccznej

Torba / Sakwa na hulajnogę — Miejsce na ładowarkę i drobiazgi

Trudność modyfikacji: 1/5

Na czwartym miejscu naszego rankingu umieściliśmy sakwy. Jest to również bardzo prosta modyfikacja polegająca na przymocowaniu torby do hulajnogi za pomocą rzepów. W tej kategorii nieprzerwanie prym wiodą wodoodporne torby marki Monorim oraz WILDMAN. Zaletą takiej sakwy, przymocowanej do kolumny kierownicy, jest możliwość umieszczenia w niej ładowarki lub kilku swoich drobiazgów, aby nie przeszkadzały podczas jazdy.


Sakwę można również spotkać zamontowaną przy podeście hulajnogi. Najczęściej wtedy, znajduje się w niej dodatkowa bateria, w którą można doposażyć hulajnogę elektryczną. Jednak taką modyfikację zalecamy zlecić wyspecjalizowanemu serwisowi hulajnóg.

Torba sakwa na hulajnogę elektryczną wodoodporna torba

Monorim WDL oraz WD — Wygoda, dobry wygląd i styl

Trudność modyfikacji: 3/5

W tym miejscu przechodzimy do modyfikacji, która będzie wymagała od nas dużo pracy, ale za to efekt będzie oszałamiający. Nakładka na podest Monorim WDL, to podświetlany panel LED oraz kierunkowskazy w jednym. Gdyby tego było mało, panel może świecić w różnych kolorach oraz 22 trybach. Monorim WDL to nie jest najtańszy gadżet, ale za to otrzymujemy nieziemską hulajnogę, która promienieje gdy zapada zmrok.

Efekt sprawdź poniżej ⬇️

Monorim WDL podkładka na podest z oświetleniem LED

Monorim WD to antypoślizgowa nakładka z płyty MDF na podest. Produkt dużo tańszy od wersji WDL, ale pozbawiony oświetlenia LED i kierunkowskazów.

Monorim WD podkładka z płyty MDF na podest

Konwersja kół na 10" - Lepszy komfort i wyższa prędkość

Trudność modyfikacji: 3/5

Standardowe opony w hulajnogach Xiaomi Mi Electric Scooter to 8,5x2” (8 ½ x 2”). Bardzo popularną modyfikacją jest konwersja takich opon na większe, czyli 10x2”. Można zadać sobie pytanie: co zyskamy dzięki większym oponą? Odpowiedzi jest kilka. Przede wszystkim komfort jazdy. Większe opony lepiej pokonują nierówności. Dzięki temu jazda nierówną drogą będzie dla nas i naszych stawów bardziej komfortowa.

Kolejna rzecz, o której warto wspomnieć, to wyższa prędkość maksymalna hulajnogi. Przez zwiększony obwód opony możemy uzyskać wyższą prędkość. Warto wspomnieć, że hulajnoga z takimi oponami rozpędza się ciut wolniej, ale jest to nie wielka cena za możliwość jazdy z wyższą prędkością.

Opony większe 10x2 cala do hulajnogi elektrycznej Xiaomi

O czym należy pamiętać przed konwersją?

W przypadku takiej modyfikacji poza oponami należy wymienić również dętki. Za małe dętki względem opony mogą w bardzo krótkim czasie uszkodzić się. Zalecamy dobierać dętki zgodnie z rozmiarem opony. W tym przypadku będą to dętki 10x2”. Kolejnym elementem, o którym należy pamiętać, to Zestaw do konwersji. Zestaw taki to kilka podkładek i śrub, które umożliwią montaż większych opon.


Opony, dętki i zestaw do konwersji znajdziesz w naszej ofercie. Mając te wszystkie rzeczy, możesz śmiało wykonywać jedną z lepszych modyfikacji hulajnogi Xiaomi.

Szeroka kierownica 50 cm — Odpoczynek dla rąk w długiej podróży

Trudność modyfikacji: 3/5

Kolejny punkt naszego rankingu to szeroka kierownica. Fabryczna kierownica w hulajnogach Xiaomi to 41 cm. Dla wielu użytkowników może wydawać się to wystarczająco. Jednak dopiero po zamontowaniu szerszej kierownicy i kilku przejażdżkach można się przekonać, że kierownica o szerokości 50 cm to must have!

Szeroka kierownica do hulajnogi Xiaomi większa wygoda

Dzięki szerszej kierownicy i szerszemu ułożeniu rąk podczas jazdy hulajnogą podróż jest mniej męcząca. Również samo prowadzenie hulajnogi jest bardziej komfortowe i bezpieczne. Montaż takiej kierownicy nie jest trudny, jednak warto się do niego przygotować. Podczas niego należy zdemontować poprzednią kierownicę razem z całym osprzętem (dźwignią hamulca, manetką przyspieszenia itp.), a w takim wypadku łatwo uszkodzić któryś z przewodów lub wtyczek.

Podnóżek Monorim MFP — Wyluzowana pięta

Trudność modyfikacji: 4/5

Monorim MFP podnóżek pod nogę montowany do podestu hulajnogi. Z pozoru bardzo prosta i niewielka modyfikacja. Jednak tak jak to ma miejsce w przypadku szerokiej kierownicy, korzyści można poznać dopiero po zamontowaniu.


Dzięki tylnemu podnóżkowi możemy zachować dobrą pozycję podczas jazdy, a długie podróże nie będą nam straszne. Podnóżek wyposażony jest w dwie antypoślizgowe gumy w kolorze czarnym oraz czerwony. Dzięki temu możesz dobrać kolor odpowiednio do swoich upodobań.


Trudność montażu oceniliśmy na 4 punkty, ponieważ montaż wymaga wywiercenia otworów montażowych w ramie oraz wycięcia kawałka gumowej maty.

Monorim MFP podnóżek pod nogę do hulajnogi Xiaomi

Amortyzator przedni — Krawężniki nie straszne

Trudność modyfikacji: 4/5

Na tym etapie rankingu przechodzimy do modyfikacji, która najlepiej poprawia komfort jazdy hulajnogą. Mowa tutaj o amortyzatorze przednim do hulajnogi elektrycznej Xiaomi.
Podczas jazdy hulajnogą i pokonywaniu nierówności lub krawężników wszystkie drgania i wstrząsy przenoszone są na hulajnogę, a następnie dalej na nasze stawy oraz kręgosłup. Jest to mocno uciążliwe szczególnie gdy codziennie pokonujemy taką drogę do szkoły lub pracy.
W takim wypadku warto doposażyć hulajnogę w przedni amortyzator, który pozwoli zniwelować ilość przenoszonych drgań na ramę naszej hulajnogi.

Amortyzator przedni zawieszenie Monorim do hulajnogi elektrycznej Xiaomi

Zastanawiasz się nad zakupem amortyzatora do swojej hulajnogi? Sprawdź nasz poprzedni artykuł: Jakie zawieszenie przednie Monorim do hulajnogi Xiaomi. Dowiesz się z niego, jakie są wersje popularnych zawieszeń i czym się kierować szukając odpowiedniego dla siebie.

Amortyzator tylny — Pełna amortyzacja, pełna wygoda

Trudność modyfikacji: 5/5

Wyposażenie hulajnogi w przedni amortyzator to dobry początek. Przednie zawieszenie niweluje nieprzyjemne przejazdy po dziurach i krawężnikach. Jednak doposażenie hulajnogi w tylne zawieszenie zapewnia pełną amortyzację hulajnogi. Dzięki takiemu duetowi: amortyzator przedni oraz tylny, nasza hulajnoga może „pływać” po nierównościach, a sama jazda staje się dużo bardziej komfortowa.


W tym przypadku trudność oceniliśmy na 5 punktów, ponieważ montaż wymaga wywiercenia dwóch otworów w ramie oraz regulacji pozostałych elementów zawieszenia. Przed podjęciem się próby montażu warto obejrzeć kilka instrukcji lub zlecić montaż wyspecjalizowanemu serwisowi hulajnóg.

Amortyzator tylny Monorim do hulajnogi elektrycznej Xiaomi

Podsumowanie

Przedstawiliśmy Ci najpopularniejsze pomysły na tuning hulajnogi Xiaomi. Staraliśmy się wybrać takie modyfikacje, które nie będą specjalnie trudne do wykonania oraz nie wymagają specjalistycznej wiedzy. Każda z modyfikacji ma określony stopień trudności, jeżeli chcesz jakąś modyfikacje wprowadzić w swojej hulajnodze, a nie jesteś pewien lub pewna czy dasz radę, zleć montaż w serwisie hulajnóg.

✅ Bonus

Modyfikacje, które zaraz wymienimy, traktujemy jako taki starter dla każdej hulajnogi Xiaomi. Jeżeli korzystasz z hulajnogi na co dzień, dojeżdżając do pracy lub szkoły, warto poprawić jej kilka parametrów między innymi komfort jazdy.

Modyfikacje must have w hulajnodze Xiaomi:

  1. Konwersja opon na 10" - w tym miejscu warto zwrócić uwagę na opony z terenowym bieżnikiem, idealnie spisują się zimą
  2. Szeroka kierownica 50 cm - O jej zaletach już wspominaliśmy
  3. Amortyzator przedni oraz tylny - ta modyfikacja jest najbardziej kosztowna, ale według nas warta swojej ceny. Na pewno warto zacząć, od przedniego amortyzatora, który przyjmuje na siebie najwięcej drgań i wstrząsów podczas jazdy.

Polecane

pixel